Laptop dla studenta

Laptop dla studenta to bardzo przydatny gadżet, zwykle niewielki, stworzony z myślą o młodych uczniach uniwersytetów i szkół wyższych. Jak wiemy teraz świat przesiąknięty jest technologia oraz elektroniką. Dlatego też nie ma co się dziwić, że wielu studentów zamiast pisać notatki na papierze, wybiera formę elektroniczną. Nie musimy dźwigać ciężkich zeszytów, nie marnujemy papieru, a wszystkie notatki można łatwo zmodyfikować, tak samo jak tworzyć prezentacje. A w domu może nam służyć do celów rozrywkowych. Czy potrzeba nam coś więcej? Myślimy, że prócz dobrego dopasowania, to nie.

Dlatego już teraz zajrzyjcie do naszego najnowszego poradnika w tematyce laptopów dla studenta. Na co warto zwrócić uwagę? Jakie parametry i funkcje są bardzo przydatne? I co ważne gdzie warto dokonać zakupu oraz w jakiej cenie? To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie u nas, w poniższym artykule, dlatego nie traćcie czasu. Już teraz sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy i znajdźcie odpowiedzi na nurtujące Was pytania!

Zapraszamy do lektury!

Czym wyróżnia się laptop dla studenta?

Przede wszystkim laptop dla studenta to niewielki gadżet, który powinien charakteryzować się dobrą jakością, niewielkimi parametrami, odpowiednimi funkcjami, które będą nam się przydawać na studiach. Ten sprzęt oferuje nam wiele możliwości,choćby takich jak możliwość tworzenia notatek, także w chmurze, by zawsze mieć do nich dostęp, tak samo jak dokumenty czy prezentacje. W laptopie możemy mieć swój własny internet. Ważna jest wytrzymała bateria. Czasami do zestawu dorzucany jest za darmo pakiet Office.

Laptop dla studenta
Laptop dla studenta / Ranking, opinie, cena

Jaki laptop dla studenta wybrać i kupić?

Wybór laptopów dla studenta jest duży, w różnych sklepach, dlatego nie podejmujmy zbyt pochopnej decyzji. Bowiem możemy jej żałować. Dokładnie zastanówmy się najpierw, po co nam taki sprzęt, w jakim celu chcemy go używać, itd. A następnie przeglądając ofertę, zwróćmy uwagę na te ważne elementy:

  • przekątna i rozdzielczość ekranu,
  • matryca,
  • bateria,
  • procesor,
  • mikrofon i kamera.

Przekątna i rozdzielczość ekranu w laptopie dla studenta

Każdy laptop dla studenta wyposażony jest w ekran, jednak przed zakupem warto dokładnie sprawdzić te parametry pod względem przekątnej oraz rozdzielczości. Wielu decyduje się na mniejsze i lżejsze wersje, które ułatwiają nam przenoszenie. A to oznacza, że zyskujemy sporą mobilność. Zwykle jest to między 12 a 15 cali przekątnej. Przez co mamy dość średni obraz, pod względem wielkości, ale z pewnością wystarczy do codziennej pracy. Co do rozdzielczości, przy takich parametrach możemy spodziewać się średnio 1920 x 1080 pikseli! Obraz będzie pełen barw, z kontrastami i szerokim polem widzenia.

Polecamy: Laptop do internetu

Co do laptopów dla studenta, warto także dodać, że niektóre modele są w wersji 2 w 1, czyli jego ekran można odłączyć od reszty i zyskujemy bardzo przydatny, dobrej jakości tablet dotykowy. Co oznacza, że także w wersji laptopa, ekran jest w pełni dotykowy z rysikiem.

Matryca w laptopie dla studenta

Jeśli już mówimy o laptopie dla studenta i jego parametrach ekranu, nie sposób pominąć rodzaju matryc. Do dyspozycji mamy bowiem dwa ekrany. Jednym z nich jest matowy i nadaje się on świetnie do jasnych, mocno naświetlonych pomieszczeń, a także poza nimi. Choć kolory nie są tak wyraziste, to jednak przy każdych warunkach atmosferycznych, widzimy wszystko, co znajduje się na ekranie.

Do tego mamy też matryce błyszczącą, która z kolei pięknie oddaje kolory barwy oraz kontrast, jednak nie odbija tak dobrze promieni przez co możemy mieć mały problem z widocznością przy nasłonecznionych miejscach.

Jaki laptop dla studenta
Jaki laptop dla studenta wybrać? Ceny, opinie oraz ranking

Bateria w laptopie dla studenta

Każdy laptop dla studenta posiada wbudowaną baterię, którą regularnie należy ładować. Ale bateria powinna być na tyle wytrzymała, aby dać radę bez ładowarki kilka godzin, a już na pewno te tradycyjne 8 godzin + krótkie przerwy. To oznacza, że zyskujemy większą mobilność i swobodę, bez plączących się kabli. Czyli mamy możliwość nauki nie tylko w domu czy na uczelni, ale też tam, gdzie nie zawsze jest kontakt np. park czy kawiarnia.

Procesor w laptopie dla studenta

Każdy laptop dla studenta posiada procesor, który jest odpowiedzialny za swobodne działanie urządzenia. A dokładniej ilość pojemności procesora odpowiada za ilość możliwie jednocześnie działających aplikacji, aby nie odczuwać zacinania się gadżetu. W tym przypadku nasze minimum to 4 rdzenie, do 8 czy nawet 16 rdzeni. Czyli od 4 do 16 aplikacji może działać jednocześnie, aby laptop się nie zacinał.

Mikrofon i kamera w laptopie dla studenta

Laptopy dla studenta wyposażone są we własne, wbudowane kamery oraz mikrofony, co szczególnie przydaje się podczas nauki zdalnej, ale też podczas wspólnych rozmów na wideo czacie. Lub do wydawania komend głosowych, co oferują niektóre modele.

Zobacz także: DRUKARKA 3D DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Najlepszy laptop dla studenta

Najlepszy laptop dla studenta to ten, który nie kosztuje fortuny, ale posiada dobrej jakości parametry. Liczy się dla nas przede wszystkim odpowiednia przekątna ekranu i jeśli nie jest za duża, nie ciąży nam na ramieniu i możemy nasz gadżet wszędzie ze sobą zabierać. Także ważna jest pojemna bateria, aby zawsze mieć dostęp do ważnych dokumentów, a nie rozładowany laptop po kilku godzinach. Powinien też posiadać ważniejsze funkcje, takie jak pakiet Office, dostęp do internetu, zdjęć, programów graficznych i wiele więcej. A jak wiadomo studenci mają dużo wydatków a nie zawsze pracują na cały etat, zatem starajmy się poszukać czegoś dobrego, niewielkim kosztem.

Gdzie kupić laptop dla studenta?

Dobry laptop dla studenta kupimy przede wszystkim w sklepach stacjonarnych z akcesoriami elektronicznymi, w marketach z RTV i coraz częściej także u operatorów sieci komórkowych. Warto skorzystać tu z pomocy doradcy klienta, osobiście porównać dostępne modele. Choć i w internecie czeka na nas duży wybór różnych modeli.

Do znanych producentów możemy zaliczyć np. Apple, Samsung, Acer, Asus, Lenovo, Huawei, Dell oraz inni.

Najlepszy laptop dla studenta
Najlepszy laptop dla studenta

Cena laptopa dla studenta

Cena za laptop dla studenta różni się, w zależności od modelu, ale też w dużej mierze od jakości czy producenta. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać bardzo prosty laptop, z niewielką ilością dodatkowych funkcji za około 1000 zł – 1500 zł. Jednak są także droższe modele, które będą kosztować nawet w okolicach do 3500 zł.

A może: MYSZKA KOMPUTEROWA DLA DZIEWCZYNKI ?

Laptop dla studenta – opinie

Jaki laptop dla studenta wybrać Waszym zdaniem? Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie parametry są ważne? A co Was skłoniło do zakupu? Dlaczego zdecydowaliście się akurat na taki? Co według Was powinien posiadać? Czy laptop dla studenta można też używać poza zajęciami do celów rozrywkowych? Co sądzicie w tym temacie? Na Wasze opinie czekamy z niecierpliwością w sekcji komentarzy!

Laptop dla studenta / Ranking najlepszych

Każdy student chce zapewne pochwalić się gadżetem, ale też mieć wygodny sposób na uczenie się, tworzenie prac zaliczeniowych, czy nawet mieć zapewnioną rozrywkę po ciężkim dniu na uczelni. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z najnowszym rankingiem najlepszych laptopów dla studenta. To właśnie tu znajdziecie tylko sprawdzone modele, które polecają studenci. Każdy produkt zawiera pełen opis. Przekonajcie się sami, co wybrać, aby nie żałować!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« ||

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *